Je poměrně zažitým faktem, že v případě nachlazení nám pomohou vitaminy C a D, díky kterým můžeme posílit svoji imunitu. Co ale dělat v případě, že naše trápení není vidět jako rýma či kašel, ale projevuje se v podobě stresu a deprese nebo třeba únavou? Sáhněme po kvalitním zdroji hořčíku!
Jaro už začíná klepat na vrátka, sice pomalu, ale přece. I se stále častěji vykukujícím sluníčkem se však může stát, že nám nebude zrovna dvakrát do zpěvu. Může nás trápit únava, křeče, můžeme se cítit v napětí a v depresi. V takovém případě bychom měli zbystřit. Možná totiž máme nedostatek hořčíku.
Hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků v našem organismu, potřebuje ho každá buňka lidského těla. Je důležitý pro správnou činnost svalů i pro přenos nervových vzruchů. Je relativně snadno dostupný, a přesto řada z nás trpí jeho nedostatkem.
Pokud zařadíme pravidelnou dávku hořčíku do své životosprávy, brzy začneme pociťovat jeho přínosy. Pomáhá snížit únavu, podporuje správnou činnost nervové soustavy a svalů, přispívá k energetickému metabolismu a naše zuby a kosti nám za něj také poděkují. Hořčík má tedy celou řadu benefitů jak pro tělo, tak pro mysl.
Jeho příjem můžeme zvýšit zařazením vhodných potravin do svého jídelníčku. V tomto směru neuděláme chybu, pokud vsadíme na luštěniny, ovesné vločky, sušené meruňky, banány nebo třeba celozrnné produkty. Pokud tyto potraviny nepatří mezi naše oblíbené, není nic jednoduššího než sáhnout po kvalitních hořčíkových doplňcích stravy.
„Kvalitní doplňky stravy jsou jistě skvělým pomocníkem, pokud máme nedostatek nějakého vitaminu či minerálu v těle. V případě hořčíku trpí jeho nedostatkem skoro třetina populace, určitě bychom se tedy měli zamyslet se nad jeho příjmem. V dnešní době je na trhu spousta doplňků stravy, při výběru je tak namístě určitá obezřetnost – vždy se podívejte na množství hořčíku v produktu a také na jeho vstřebatelnost,“ radí Nicole Hlavatá, výkonná ředitelka České a slovenské asociace pro speciální potraviny.
Abychom pocítili kýžený efekt, je třeba doplňky stravy užívat dlouhodobě, proto není důvod jejich užívání odkládat. Pokud jsme podráždění, máme pocit, že nic nezvládáme, trápí nás křeče a jsme často unavení, možná za tím vším vězí právě nedostatek hořčíku. Při zvýšení jeho dávek určitě brzy zaznamenáme pozitivní změnu.
Zdroj: www.lifestylenews.cz